#
  • Yasader
  • 31.01.2015

YASADER SGP Projeler Buluşmasındaydı

   

Türkiye’nin dört bir yanından çevre odaklı sivil toplum kuruluşları temsilcileri SGP’nin 2015 Projeler Buluşması kapsamında Ankara’da biraraya geldi. Daha demokratik, katılımcı, etkin bir yasama sürecine hizmet etmek ve sivil toplumun yasama sürecine katılımını destekleyerek demokrasinin gelişimine katkı yapmak amacını güden YASADER, çevre STK’larından oluşan gruba yasama eğitimi vererek organizasyona destek oldu.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından yürütülen Küçük Destek Programı (SGP), sivil toplum kuruluşlarının doğanın korunması ve iklim değişikliği ile mücadele projelerine fon desteği sağlamaktadır. Programdan destek alan STK’lar 29-31 Ocak 2015 tarihilerinden Ankara’da buluşarak projelerini anlattılar ve bilgi paylaşımında bulundular.

Programa katılan YASADER Yönetim Kurulu Başkanı Habip KOCAMAN, üyeler Mahmut BÜLBÜL, Kenan ALTAŞ ve Bali Emrah BİÇER, TBMM’nin Görev Yetkileri ile TBMM ile İletişim; Komisyonlarda Kanun Yapım Süreci ve Sivil Toplum Katılımı; Parlamenter Denetim ve Sivil Toplum Katılımı ile Bireysel Başvuru Yapılabilen Komisyonlar başlıklı sunumlarıyla STK temsilcilerine yasama süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi verdiler.