#
  • Yasader
  • 10.06.2014

Yasama Derneğinin (YASADER) 7. Olağan Genel Kurul toplantısı 9 Haziran 2014 Pazartesi günü Ankara Kalesi Bursa Evi’nde Dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi

Toplantı, yeter sayı sağlandığı belirlendikten sonra Yönetim Kurulu üyesi Dilek Yeşil’in açış konuşmasıyla başladı. Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Genel Kurul toplantısını yönetmek üzere verilen önergenin kabulüyle Ali Özer’in Divan Başkanı, Onur Çekiç’in Başkanvekili ve Adem Aydemir’in Katip üye olduğu Başkanlık Divanı oluşturuldu.

2012-2014 yıllarını kapsayan Faaliyet Raporunu, Dernek Başkanı Dr. İrfan Neziroğlu sundu. YASADER’in bir marka haline geldiğini vurgulayan Neziroğlu, sivil toplum kuruluşları ve akademik camia ile yasama sürecindeki kurumlarda Dernek çalışmalarının takdirle karşılandığını belirtti. Gerçekleştirilen projelere ve faaliyetlere değinen Neziroğlu on yıl boyunca sürdürdüğü Başkanlık görevinden ayrılacağını belirterek katkı ve desteklerinden dolayı Yönetim Kurulu üyelerine ve tüm üyelere teşekkür etti.
Denetim Kurulu adına Rıza YURDDAŞ, Denetim Raporunu sundu. Yönetim Kurulunun Denetim Kuruluyla ortak toplantılar düzenlemesinin, üyeler arasındaki iletişimi sağlayacak ağlar kurulmasının da önerildiği Rapor kabul edildi.

Tahmini bütçe Sayman Üye Selim YILMAZ’ın sunumunun ardından oya sunularak kabul edildi.

Dernek organlarına seçim kısmında Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Danışma Kurulu üyeliklerine tek liste ile seçime gidildi. Seçilen yeni Yönetim Kurulu üyeleri adına Habip Kocaman kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Kocaman, Derneğin misyonu ve hedefleri doğrultusunda çalışmalara devam edileceğini, Derneğin mali ve idari yapısının güçlendirilmesi için üyelerin desteklerini beklediklerini ifade etti. Başta Neziroğlu olmak üzere üyeler yeni Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ederek başarılar diledi.

Seçim sonucunda söz konusu Kurul üyeliklerine aşağıdaki isimler seçildi:

YÖNETİM KURULU (asıl)

Habip KOCAMAN
Yasemin ELİBOL
Bahadır YEŞİLIRMAK
Selim YILMAZ
Gökalp İZMİR
Muaz Ayhan IŞIK
Kübra TAŞÇI AK
Ziya KUTLUOĞLU
Burcu CENGİZ

YÖNETİM KURULU (yedek)

Sefer YAZICI
Hande DENERİ
Erhan KARA
Günal SEYİT
İshak BOZKURT

DENETİM KURULU (asıl)

Rıza YURDDAŞ
Ahmet YÜKSEL
Dilek KAHRAMAN
Bilal TUGAN

DENETİM KURULU (yedek)

Hasan Ferhat AYDIN
Rabia BARITCI
Mustafa ERGÜN

DANIŞMA KURULU

Prof.Dr.Erdal ONAR
Dr.İrfan NEZİROĞLU
Hacı Hasan SÖNMEZ
Gündüz DİNÇER
Semra GÖKÇİMEN
Dr.Fahri BAKIRCI
Ercan DURDULAR
Ali ÖZER
Ahmet TUĞRUL
Alper Sedat ASLANDAŞ